Zmarszczki brodyCena zabiegu: 400 zł

Usuwanie zmarszczek brody

W okolicy brody często widoczne są zmarszczki, które powstają pod wpływem silnie działających mięśni mimicznych. Stają się one wyraźnie zaznaczone z upływem czasu, gdy skóra traci jędrność zmarszczki te zaczynają się trwale zarysowywać. Z wiekiem stają się coraz bardziej widoczne, nawet w stanie spoczynku, gdy mięśnie są rozluźnione. Na początku lekarz zaproponuje rozważenie terapii toksyną botulinową lub kwasem hialuronowym.

W okolicy brody często widoczne są zmarszczki, które powstają pod wpływem silnie kurczących się mięśni mimicznych, znajdujących się w tej okolicy. Stają się one coraz bardziej wyraźne z upływem czasu, gdy skóra traci jędrność. Wtedy zmarszczki te zaczynają się niestety trwale zarysowywać. Z wiekiem stają się jeszcze bardziej widoczne, nawet w stanie spoczynku, gdy mięśnie są rozluźnione. W trakcie konsultacji lekarz zaproponuje rozważenie terapii toksyną lub inne- zgodne ze swoim lekarskim doświadczeniem oraz wolą pacjenta.

Toksyna botulinowa (zwana również botox, botoks) wytwarzana jest przez beztlenowce Clostridium botulinum. W medycynie estetycznej zastosowanie znajdują preparaty zawierające toksynę typu A. Działanie toksyny polega na blokowaniu połączeń pomiędzy zakończeniami nerwów a mięśniami (płytki nerwowo-mięśniowej) – powoduje to relaksację mięśni i zapobiega skurczom. Pozwala to na odpoczynek, rozluźnienie i regenerację okolicy poddawanej leczeniu. W medycynie toksyna botulinowa stosowana jest od ponad 25 lat. Poza usuwaniem zmarszczek i bruzd stosowana jest m.in. w leczeniu nadpotliwości czy bruksizmu. Zaletami zabiegu z użyciem toksyny botulinowej są szybko widoczne rezultaty, długotrwały efekt działania, niski koszt. Jest to substancja od wielu lat stosowana w medycynie co bezpośrednio wpływa na jego duże bezpieczeństwo.

Każdy zabieg w naszej klinice poprzedzany jest wnikliwą konsultacją lekarską. Pozwala nam to na dobór najskuteczniejszej i bezpiecznej metody, która będzie indywidualnie dostosowana do potrzeb pacjenta. Przed podaniem preparatu okolica poddawana leczeniu jest znieczulana przy użyciu specjalnego kremu znieczulającego.

Preparat podawany jest przez lekarza medycyny estetycznej z dużym doświadczeniem, który po wykluczeniu przeciwwskazań i dokładnym zaplanowaniu miejsc iniekcji, precyzyjnie wstrzykuje niewielką ilość preparatu bezpośrednio do tkanki mięśniowej. Preparat podawany jest przy użyciu jednorazowej strzykawki o bardzo cienkiej igiełce, za sprawą której zabieg jest praktycznie bezbolesny, natomiast ślady iniekcji prawie niewidoczne. Sam zabieg trwa około 20 min. Efekty działania zabiegu są widoczne już po 3-4 dniach, natomiast pełen efekt widać po upływie około 2 tygodni. Po około 2 godzinach od zabiegu pacjent może wrócić do swoich codziennych aktywności. Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej są skuteczne zarówno u kobiet jak i mężczyzn.

Zabieg nie jest bolesny. Przed rozpoczęciem podawania botoksu lekarz znieczula okolicę skóry poddawaną leczeniu. Najczęściej stosowany jest preparat w formie kremu o działaniu znieczulającym.

Zabieg trwa zwykle od 15 do 45 minut. Czas trwania zabiegu zależy między innymi od ilości okolic, w które podawany jest botoks.

Najczęściej od 6 do 8 miesięcy. Pełny efekt zabiegu obserwujemy po kilku dniach. Czas przez jaki utrzymuje się pożądany efekt zależy od kilku czynników. Wpływ na utrzymywanie się efektu mają m.in. czynniki genetyczne, a także dieta i styl życia.

 • zmarszczki mimiczne górnej części twarzy
 • zmarszczki poprzeczne na czole
 • zmarszczki wokół oczu („kurze łapki”)
 • zmarszczki pomiędzy brwiami („lwia zmarszczka”)
 • zmarszczki dolnej części twarzy
 • zmarszczki wokół ust („zmarszczki palacza”)
 • zmarszczki na brodzie
 • bruzdy marionetki
 • zmarszczki na dekolcie
 • zmarszczki na szyi
 • nadpotliwość dłoni, stóp i pach
 • bruksizm
 • profilaktyka bólów głowy (migreny)
 • korekta blizn

Podsumowanie

Cena400 zł
Czas zabiegu15-30 min
ZnieczulenieTak (miejscowe)
Zdolność do pracyTak
Sugerowana seria1 Zabieg
Czas utrzymywania efektów4-6 mc