Zmarszczki wokół oczu (kurze łapki)Cena zabiegu: 500 zł350 złKoniec promocji: 16.04.2027!

Usuwanie zmarszczek wokół oczu – kurze łapki

Okolica oka charakteryzuje się cienkim naskórkiem. Tkanka podskórna jest skąpa, luźna i położona powierzchownie. Ponadto skóra wokół oczu pozbawiona jest gruczołów łojowych, co może powodować nadmierne przesuszenie tej okolicy. Obszar ten jest wrażliwy na uszkodzenia związane z działaniem czynników zewnętrznych tj. głównie promieniowania UV, jest również podatny na działanie mięśni mimicznych. Wokół oczu powstają zmarszczki mimiczne i senne, grawitacyjne oraz będące wynikiem naturalnych procesów starzenia. Leczenie „kurzych łapek” – toksyna botulinowa jest skuteczna w redukowaniu i usuwaniu kurzych łapek. Jednak pełne wygładzenie może dać osobom, u których zmarszczki nie są jeszcze utrwalone. U osób młodych zabiegi z użyciem botuliny mogą być stosowane jako profilaktyka przeciwzmarszczkowa.

Skóra wokół oczu pozbawiona jest gruczołów łojowych, co może powodować nadmierne przesuszenie tej okolicy. Ponadto obszar ten jest wrażliwy na ciągłe działanie promieniowania UV. W związku z tym wokół oczu powstają zmarszczki mimiczne, senne, grawitacyjne oraz będące wynikiem naturalnych procesów starzenia. Leczenie toksyną jest skuteczne w redukowaniu i usuwaniu zmarszczek wokół oczu. Jednak pełne wygładzenie może dać osobom, u których zmarszczki nie są jeszcze utrwalone, dlatego u osób młodych zabiegi z użyciem toksyny mogą być stosowane jako profilaktyka przeciwzmarszczkowa.

Toksyna botulinowa (zwana również botox, botoks) wytwarzana jest przez beztlenowce Clostridium botulinum. W medycynie estetycznej zastosowanie znajdują preparaty zawierające toksynę typu A. Działanie toksyny polega na blokowaniu połączeń pomiędzy zakończeniami nerwów a mięśniami (płytki nerwowo-mięśniowej) – powoduje to relaksację mięśni i zapobiega skurczom. Pozwala to na odpoczynek, rozluźnienie i regenerację okolicy poddawanej leczeniu. W medycynie toksyna botulinowa stosowana jest od ponad 25 lat. Poza usuwaniem zmarszczek i bruzd stosowana jest m.in. w leczeniu nadpotliwości czy bruksizmu. Zaletami zabiegu z użyciem toksyny botulinowej są szybko widoczne rezultaty, długotrwały efekt działania, niski koszt. Jest to substancja od wielu lat stosowana w medycynie co bezpośrednio wpływa na jego duże bezpieczeństwo.

Każdy zabieg w naszej klinice poprzedzany jest wnikliwą konsultacją lekarską. Pozwala nam to na dobór najskuteczniejszej i bezpiecznej metody, która będzie indywidualnie dostosowana do potrzeb pacjenta. Przed podaniem preparatu okolica poddawana leczeniu jest znieczulana przy użyciu specjalnego kremu znieczulającego.

Preparat podawany jest przez lekarza medycyny estetycznej z dużym doświadczeniem, który po wykluczeniu przeciwwskazań i dokładnym zaplanowaniu miejsc iniekcji, precyzyjnie wstrzykuje niewielką ilość preparatu bezpośrednio do tkanki mięśniowej. Preparat podawany jest przy użyciu jednorazowej strzykawki o bardzo cienkiej igiełce, za sprawą której zabieg jest praktycznie bezbolesny, natomiast ślady iniekcji prawie niewidoczne. Sam zabieg trwa około 20 min. Efekty działania zabiegu są widoczne już po 3-4 dniach, natomiast pełen efekt widać po upływie około 2 tygodni. Po około 2 godzinach od zabiegu pacjent może wrócić do swoich codziennych aktywności. Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej są skuteczne zarówno u kobiet jak i mężczyzn.

Zabieg nie jest bolesny. Przed rozpoczęciem podawania botoksu lekarz znieczula okolicę skóry poddawaną leczeniu. Najczęściej stosowany jest preparat w formie kremu o działaniu znieczulającym.

Zabieg trwa zwykle od 15 do 45 minut. Czas trwania zabiegu zależy między innymi od ilości okolic, w które podawany jest botoks.

Najczęściej od 6 do 8 miesięcy. Pełny efekt zabiegu obserwujemy po kilku dniach. Czas przez jaki utrzymuje się pożądany efekt zależy od kilku czynników. Wpływ na utrzymywanie się efektu mają m.in. czynniki genetyczne, a także dieta i styl życia.

 • zmarszczki mimiczne górnej części twarzy
 • zmarszczki poprzeczne na czole
 • zmarszczki wokół oczu („kurze łapki”)
 • zmarszczki pomiędzy brwiami („lwia zmarszczka”)
 • zmarszczki dolnej części twarzy
 • zmarszczki wokół ust („zmarszczki palacza”)
 • zmarszczki na brodzie
 • bruzdy marionetki
 • zmarszczki na dekolcie
 • zmarszczki na szyi
 • nadpotliwość dłoni, stóp i pach
 • bruksizm
 • profilaktyka bólów głowy (migreny)
 • korekta blizn

Podsumowanie

Cena500 zł350 zł
Czas zabiegu15-30 min
ZnieczulenieTak (miejscowe)
Zdolność do pracyTak
Sugerowana seria1 Zabieg
Czas utrzymywania efektów4-6 mc