Odmłodzenie i nawilżenie skóry (ok. 6 ml osocza)Cena zabiegu: 800 zł

Po pobraniu krwi pacjenta do jednej probówki następuje jej odwirowanie w specjalnym urządzeniu. Z takiej objętości krwi uzyskuje się około 6ml osocza bogatopłytkowego.

Taka ilość pozwala na wykonanie zabiegu regeneracyjnego na twarz lub na szyję + dekolt, ewentualnie inne połączenia.

Osocze bogatopłytkowe (ang. Platelet Rich Plasma – PRP) znane również jako wampirzy lifting, mezoterapia krwią to naturalny sposób na biostymulację tkanek poddawanych leczeniu. W medycynie estetycznej terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego najlepiej sprawdza się, u pacjentów z pierwszymi oznakami starzenia się skóry, która straciła swoją jędrność, nawilżenie i blask. Bywa również stosowana u osób borykających się z problemem wypadających włosów, a także spowolnionego procesu gojenia się ran. Zabieg ma na celu biostymulację komórek skóry za pomocą osocza bogatopłytkowego, które otrzymujemy poprzez odwirowanie niewielkiej ilości własnej krwi pacjenta. Osocze, które jest naturalnym składnikiem organizmu usprawnia proces regeneracji tkanek oraz pobudza powstawanie nowych naczyń krwionośnych. Poprzez aktywizację fibroblastów do produkcji nowego kolagenu oraz wpływ na komórki macierzyste powoduje rewitalizację i regenerację skóry. Po wykonanym zabiegu obserwujemy znaczącą odnowę i regenerację skóry, wygładzenie zmarszczek, a także poprawę jędrności. Metoda ta sprawia, że skóra w naturalny sposób odzyskuje swój młody wygląd.

Do najważniejszych efektów działania osocza możemy zaliczyć:

 • poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry,
 • wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry,
 • leczenie łysienia skóry głowy,
 • remodeling włókien kolagenowych,
 • poprawa ukrwienia skóry,
 • wygładzenie zmarszczek i fałd,
 • wolumetryczna terapia biostymulująca komórki skóry,
 • przyspieszenie procesów gojenia

Każdy zabieg w naszej klinice poprzedzany jest wnikliwą konsultacją lekarską. Pozwala nam to na dobór najskuteczniejszej i bezpiecznej metody, która będzie indywidualnie dostosowana do potrzeb pacjenta.

Na początku pobierana jest niewielka ilość krwi pacjenta (ok. 6-18 ml). Następnie poprzez odwirowanie w specjalnie zaprojektowanej do tego wirówce następuje oddzielenie elementów morfotycznych krwi tj. erytrocyty (czerwone krwinki) i leukocyty (białe krwinki), które opadają na dno probówki oraz osocze bogatopłytkowe. Tak uzyskane osocze bogatopłytkowe jest podstawowym preparatem, na którym opiera się przeprowadzany zabieg. Preparat ten jest zatem całkowicie naturalny i uzyskiwany jest w krwi pacjentki.

Możemy stosować je punktowo (klasyczna mezoterapia), ja także liniowo – wzdłuż zmarszczek i fałd – uzyskując efekt wygładzenia i nawilżenia. Może być stosowane nie tylko w okolicach twarzy i szyi, lecz również na inne części ciała. Do znieczulenia stosowany jest krem znieczulający, który nanosimy na skórę poddawaną leczeniu na kilkanaście minut przed samym zabiegiem. W niektórych przypadkach stosujemy znieczulenie dentystyczne.

Zabieg najczęściej wykonywany jest w 3-4 seriach co koło 2-4 tygodni, aby uzyskać pełen efekt. Do kilku godzin po zabiegu mogą utrzymywać się nieznaczne obrzęki, które samoistnie ustępują.

Zabieg nie bolesny. Przed rozpoczęciem podawania osocza lekarz znieczula okolicę skóry poddawaną leczeniu. Najczęściej stosowany jest preparat w formie kremu o działaniu znieczulającym.

Czas trwania zabiegu, zależy od okolicy, na którą stosujemy osocze. W przypadku niewielkich powierzchni około 30 minut, a w przypadku kilku okolic do 60 minut.

Efekt zregenerowanej, naturalnej, nawilżonej skóry utrzymuje się do 12 miesięcy po przeprowadzaniu zabiegu w kilku (3-4) seriach. Czas ten jest różny u każdego pacjenta i jest zależny od czynników osobniczych.

 • Likwidacja zmarszczek
 • Modelowanie owalu twarzy
 • Odmładzanie okolic oczu
 • Rewitalizacja skóry
 • Unoszenie brwi
 • Leczenie wypadania włosów
 • Redukcja blizn

Podsumowanie

Cena800 zł
Czas zabiegu30-60 min
ZnieczulenieTak (miejscowe)
Zdolność do pracyTak
Sugerowana seriamin 3 zabiegi co około 4 tyg.
Czas utrzymywania efektów12-18 mc