Laser frakcyjny – bezpieczna metoda leczenia

Laser frakcyjny – bezpieczna metoda leczenia

Laser frakcyjny jest bezpieczną metodą leczenia stosowaną w medycynie estetycznej.

Laser frakcyjny CO2 (FRAXEL) od wielu lat jest stosowany z powodzeniem w medycynie estetycznej. Wytworzona przez laser skupiona wiązka o bardzo dużej energii kierowana jest na liczne niewiele oddalone od siebie punkty tworzące „siatkę”. Powoduje to powstanie małych, lecz stosunkowo głębokich kolumn oparzenia, które przypominają niewielkie ranki. Ponieważ pomiędzy punktami, pozostaje znaczna część nieuszkodzonej skóry dochodzi do bardzo szybkiego gojenia się.

Opublikowane niedawno badania (Cohen SR et al.) przeprowadzone na ponad 700 pacjentach wykazały, że zabiegi wykonywane przy użyciu lasera frakcyjnego charakteryzowały się istotnie większą satysfakcją pacjentek, jak i mniejszym ryzykiem powikłań. Wszystkie powikłania okazały się łagodne i ustąpiły po leczeniem. Zwrócono szczególną uwagę na zastosowanie lasera w leczeniu zaburzeń pigmentacji i zmian barwnikowych.

Źródło: Cohen,S.R. et al., Clinical Outcomes and Complications Associated with Fractional Lasers: A Review of 730 Patients, „Aesthetic Plastic Surgery” 2017, no. 41(1).