Stymulator tkankowy Sunekos 200Cena zabiegu: 900 zł

Sunekos 200 – rewitalizacja, wygładzenie zmarszczek i efekt głębokiego nawilżenia skóry

To nowy system regeneracji macierzy pozakomórkowej stosowany w procesie biogenezy skóry, który możliwy jest jedynie dzięki ściśle wyselekcjonowanym pod względem jakościowym i ilościowym aminokwasom w połączeniu z kwasem hialuronowym. To unikalne połączenie nieusieciowanego kwasu hialuronowego i opatentowanej sekwencji aminokwasów (PCT/IB2015) skutecznie pobudza fibroblasty do tworzenia nowych włókien białkowych. Powoduje też nawilżenie głębokich i powierzchownych warstw skóry.
Sunekos służy do rewitalizacji skóry – stymuluje regenerację macierzy pozakomórkowej. Jest innowacyjnym preparatem do mezoterapii.

Produkt zawiera:
• Kwas hialuronowy o niskiej masie cząsteczkowej (200 kDa)
• Unikalny zestaw aminokwasów, takich jak: Glicyna, Prolina, Hydroksyprolina, Hydroksylizyna, Walina, Lizyna

Jest zabiegiem medycznym, niechirurgicznym, mającym na celu dostarczenie bezpośrednio skórze właściwych substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych. Polega na podaniu w głąb tkanki skórnej mieszanki odżywczej zawierającej m. in.: witaminy, krzem, enzymy, kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, wyciągi tkankowe. Dzięki temu poprawiony zostaje metabolizm komórek skóry, poprawia się mikrokrążenie i odżywienie tkanki. Dodatkowo następuje stymulacja fibroblastów, co wzmaga produkcję kolagenu i elastyny oraz następuje zwiększenie metabolizmu komórek tłuszczowych. Wskazania do mezoterapii to zazwyczaj zwiotczenie skóry i profilaktyka przeciwzmarszczkowa, zapobieganie wypadaniu włosów (łysienie), cellulit, rozstępy. Ogromną zaletą tego zabiegu jest szybki efekt, co wpływa na samopoczucie i zadowolenie pacjenta.

  • stymulacja elastyny i kolagenu
  • pobudzanie fibroblastów
  • zwiększenie gęstości i elastyczności skóry

Mezoterapia igłowa, przeprowadzana w naszej klinice, jest zabiegiem inwazyjnym, dlatego jest jest wykonywana jedynie przez lekarza medycyny i wymaga przestrzegania zasad aseptyki. Około 20 minut  przed zabiegiem stosujemy krem znieczulający, rozprowadzając go w okolicy, która ma zostać poddana zabiegowi mezoterapii. Do wstrzykiwań stosuje się przede wszystkim strzykawki o bardzo cienkich igłach, jednak obecnie popularne są również pistolety do mezoterapii, których zaletą jest możliwość dokładnego ustalenia głębokości wstrzyknięcia oraz jednorazowej dawki preparatu. W niektórych przypadkach zasadne jest użycie urządzeń do mezoterapii takich jak np. mesoline roller. Dzięki nim skracany jest też czas zabiegu oraz zmniejsza się odczuwany przez pacjenta dyskomfort.  Po aplikacji preparatu powstają na skórze gródki wypełnione użytym preparatem. Następnie wykonujemy masaż mający na celu rozprowadzenie substancji aktywnych w skórze oraz ograniczenie skutków ubocznych iniekcji, czyli m. in. obrzęków.

Zabieg nie jest bolesny. Przed rozpoczęciem podawania osocza lekarz znieczula okolicę skóry poddawaną leczeniu. Najczęściej stosowany jest preparat w formie kremu o działaniu znieczulającym.

Wykonanie zabiegu to od 30 do 60 minut. Jest to uzależnione od wielkości okolicy poddawanej zabiegowi oraz od użytego preparatu.

O właściwych efektach i ich utrzymaniu się decyduje powtarzalność zabiegu. Najlepsze rezultaty otrzymamy po serii 2-4 zabiegów wykonywanych w odstępach ok. 1-4 tygodni zależnie od preparatu. Efekty zabiegów utrzymują się w zależności od użytego preparatu od roku do nawet 2 lat.

  • leczenie łysienia lub zagęszczenie włosów,
  • rozstępy
  • redukcja cellulitu,
  • odmładzanie i biorewitalizacja dekoltu i szyi,
  • przebarwienia
  • zmarszczki „palacza”,
  • odmładzanie i biorewitalizacja dłoni,
  • nawilżenie, rozświetlenie i nadanie blasku cery,
  • redukcja cieni pod oczami.

Podsumowanie

Cena900 zł
Czas zabiegu30 min
ZnieczulenieTak (miejscowe)
Zdolność do pracyTak
Sugerowana seriamin 3 zabiegi co 2-4 tygodnie
Czas utrzymywania efektów1-2 lata