Powiększanie + modelowanie + konturowanie ustCena zabiegu: od 900 zł / 1 mlod 700 złKoniec promocji: 31.07.2025!

Z czasem dochodzi do utraty objętości czerwieni wargowej i stopniowego procesu zacierania się konturu ust. Niemożliwe staje się określenie wyraźnej granicy pomiędzy skórą wokół ust, a czerwienią wargową. Powoduje to nieestetyczny wygląd ust, a także utrudnia wykonywanie makijażu ust przy użyciu szminki lub kredki. Zabieg polega na podaniu preparatu z kwasem hialuronowym w kontur ust rozprowadzając preparat liniowo wzdłuż dolnego i górnego konturu ust. Ponadto podany kwas hialuronowy przywraca odpowiednia objętość wargom i dodatkowo je nawilża. Ilość preparatu dobierana jest indywidualnie w zależności od potrzeb. Następnie lekarz wykonuje masaż okolicy poddawanej leczeniu w celu prawidłowego ułożenia preparatu. Po zabiegu kontur ust jest podkreślony, uwypuklony, bez zmarszczek. Poprawia się jędrność i nawilżenie skóry wokół ust.

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie – głównie występuje w naszej skórze. Kwas hialuronowy wiążę w skórze wodę i odpowiada za właściwe nawilżenie skóry. Wraz z wiekiem zawartość kwasu hialuronowego ulega zmniejszeniu, co może objawiać się powstawaniem zmarszczek i utratą jędrności. Jego niedobór możemy uzupełnić poprzez zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym. Podanie kwasu hialuronowego powoduje widoczną poprawę procesu wiązania wody, czego efektem jest poprawa objętości i wypełnienia skóry w okolicach, które uległy zwiotczeniu.

Obecnie stosowane są 2 główne rodzaje kwasu hialuronowego – usieciowany i nieusieciowany. Kwas hialuronowy nieusieciowany jest podawany podczas mezoterapii celem nawilżenia. Kwas hialuronowy usieciowany stosowany jest jako wypełniacz. Czas utrzymywania się efektu związany jest ze stopniem usieciowania kwasu, jak również indywidualnym predyspozycjami. Im kwas bardziej usieciowany, tym dłużej utrzymuje się w skórze, zapewniając oczekiwany efekt. Wypełniacze z kwasem hialuronowym utrzymują się średnio od 9 do nawet 18 miesięcy. Kwas hialuronowy najczęściej stosowany jest w okolicach twarzy a w szczególności policzków, ust i bruzd nosowo-wargowych, lecz znajduje zastosowanie również w innych okolicach ciała.

Dzięki zabiegom z kwasem hialuronowym skóra odzyskuje pełnie blasku i witalność. Bruzdy i zmarszczki ulegają widocznemu spłyceniu, a twarz staje się odmłodzona i zyskuje bardziej łagodny wyraz.

Każdy zabieg w naszej klinice poprzedzany jest wnikliwą konsultacją lekarską. Pozwala nam to na dobór najskuteczniejszej i bezpiecznej metody, która będzie indywidualnie dostosowana do potrzeb pacjenta.

Następnie lekarz znieczula okolicę poddawaną leczeniu poprzez nałożenie kremu o działaniu znieczulającym. Sam zabieg polega na wstrzyknięciu w głąb naskórka w miejscu potrzebującym odnowy, preparatu z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy ma postać elastycznego, plastycznego żelu, który uzupełnia miejsca, w których pojawiły się zmarszczki czy bruzdy lub brakuje objętości. Kwas hialuronowy podawany jest mikrokaniulą. Mikrokaniula jest tępo zakończoną igłą, ślizgającą się w tkance, dzięki czemu ogranicza do minimum ryzyko uszkodzenia tkanek i naczyń krwionośnych. Kwas hialuronowy może być podawany na kilka różnych sposobów – liniowo wzdłuż linii zmarszczki, w formie depozytów, które wypełniają zapadniętą tkankę, a także jako nici hialuronowe mające na celu napięcie i lifting skóry. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych czynności.

Zabieg nie jest bolesny. Przed rozpoczęciem podawania kwasu hialuronowego lekarz znieczula okolicę skóry poddawaną leczeniu. Najczęściej stosowany jest preparat w formie kremu o działaniu znieczulającym.

Zabieg trwa zwykle od 30 do 90 minut. Czas trwania zabiegu zależy między innymi od ilości okolic, w które podawany jest kwas hialuronowy.

Najczęściej od 9 do 12 miesięcy, a często nawet do 18 miesięcy. Czas przez jaki utrzymuje się pożądany efekt zależy od kilku czynników. Kwas hialuronowy jest substancją, która występuje naturalnie w naszym organizmie i ulega stopniowej eliminacji. Istotną rolę odgrywa dobór odpowiedniego preparatu, wypełniana okolica, czynniki genetyczne, a także dieta i styl życia.

  • Likwidacja zmarszczek
  • Modelowanie owalu twarzy (wolumetria)
  • Odmładzanie okolic oczu
  • Powiększanie i modelowanie ust
  • Unoszenie brwi
  • Korekta nosa

Podsumowanie

Cenaod 900 zł / 1 mlod 700 zł
Czas zabiegu30-60 min
ZnieczulenieTak (miejscowe lub stomatologiczne)
Zdolność do pracyTak
Sugerowana seria1-2 Zabiegi
Czas utrzymywania efektów12-18 msc