Lipoliza iniekcyjna – nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchuCena zabiegu: 750 zł

Lipoliza jest obecnie najnowocześniejszą metodą medycyny estetycznej, która pozwala na bezoperacyjną, trwałą i skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej.

Zabiegi tego typu stają się na świecie alternatywą dla bolesnych i obarczonym powikłaniami zabiegów jak odsysanie tłuszczu (liposukcja). Jest to obecnie najbezpieczniejsza i niedroga medyczna metoda efektywnego usuwania tkanki tłuszczowej z danego obszaru.

Efekt serii zabiegów to zazwyczaj utrata 4-5cm w obwodzie w miejscu podania preparatu. W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej, aby go osiągnąć, wystarczą zwykle 2-3 zabiegi.

Lipoliza iniekcyjna to nieinwazyjna metoda powodująca rozpad tkanki tłuszczowej. Polega na wprowadzeniu preparatu za pomocą zastrzyku w miejsca o nadmiernym nagromadzeniu się tkanki tłuszczowej.

Preparat, na którym bazuje terapia to połączenie fosfatydylocholiny (substancja rozpuszczająca błony komórkowe komórek tłuszczowych) oraz deoksycholatu (substancja niszcząca tłuszcz). Uwolnione z komórek tłuszcze są następnie transportowane do wątroby, gdzie podlegają metabolizmowi i są usuwane z organizmu.

Najlepsze efekty daje u osób z niewielką nadwagą, u których ciężko pozbyć się tkanki tłuszczowej przy pomocy intensywnych ćwiczeń czy diet. U pacjentów z rozległą otyłością zabieg ten jest nieskuteczny.  Dodatkowo lipoliza iniekcyjna jest jedną z lepszych metod na pozbycie się cellulitu. Lipoliza służy do redukcji tylko miejscowo nagromadzonego tłuszczu z takich partii ciała jak kolana, uda, podbródek, , brzuch czy ramiona. Lipoliza może być alternatywnym wyborem w przypadku, gdy nie możemy poddać się tradycyjnej liposukcji.

Na efekty trzeba poczekać kilka tygodni do zadziałania preparatu. Należy pamiętać, że w przypadku niezadowalającego efektu możliwe i dopuszczalne jest ponowne wykonanie zabiegu- po konsultacji z lekarzem.

Zabieg ten ie pozostawia nierówności, nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji, jest mniej bolesna oraz stosunkowo niedroga. Lipolizę można także zastosować w okolicach twarzy – np. do redukcji podbródka, zmniejszenia policzków.

Przed zabiegiem odbywa się konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Podczas konsultacji omawiane są cele pacjenta, ewentualne przeciwwskazania. 20 minut przed zabiegiem lipolizy skóra pacjenta w okolicy poddawanej zabiegowi smarowana jest kremem znieczulającym.

Technika wykonania zabiegu różni się w zależności od wybranej okolicy i jej wielkości . Zasadniczo różna jest ilość nakłuć i dawka podanego preparatu. Lekarz w oparciu o swoją wiedzę medyczną odpowiednio wylicza dawkę przeznaczonego do podania preparatu oraz przeprowadza zabieg, który polega na kilku ukłuciach za pomocą bardzo cienkiej igły.

Zabieg polega na ostrzykiwaniu miejsc zabiegowych preparatem i trwa ok. 30-60 minut. Jednorazowo podaje się maksymalnie 15 ml (3 ampułki).

Zabieg nie jest bolesny. Przed rozpoczęciem podawania preparatu lipolizy lekarz znieczula okolicę skóry poddawaną leczeniu. Najczęściej stosowany jest preparat w formie kremu o działaniu znieczulającym.

Zabieg trwa zwykle od 30 do 60 minut. Czas trwania zabiegu zależy między innymi od wielkości okolicy, w którą podawany jest preparat.

Rezultaty zabiegu zwiększają się stopniowo przez kilka pierwszych tygodni. Ich utrzymanie zależy od prowadzonego stylu życia oraz stosowania się do zaleceń lekarza (wskazane jest stosowanie diety niskotłuszczowej oraz przyjmowanie większej ilość płynów). Optymalne efekty uzyskuje się po wykonaniu serii 2-5 zabiegów w odstępach 4-8 tygodni. Wzmacnia je drenaż limfatyczny, endermologia miejsc poddanych leczeniu oraz masaż odchudzający. Przy spełnieniu wszystkich warunków efekty zabiegu mogą się utrzymywać nawet do kilku lat.

 • kończyny górne – w okolicy tricepsu
 • fałdy na plecach (poniżej żeber)
 • nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu – poniżej pępka / ,,boczki”
 • biodra, „bryczesy”
 • okolica podpośladkowa
 • wewnętrzna strona ud
 • wewnętrzna strona kolan
 • podwójny podbródek/modelowanie konturu żuchwy
 • ginekomastia męska
 • worki pod oczami
 • zmniejszenie tkanki tłuszczowej okolicy policzków ( tzw. ,,chomiki”)

Podsumowanie

Cena750 zł
Czas zabiegu60 min
Znieczuleniemiejscowe
Zdolność do pracytak
Sugerowana seria2-3 zabiegi
Czas utrzymywania efektów3-4 lata