Bruzdy nosowo-wargoweCena zabiegu: 800 zł / 1 ml

Proces starzenia się powoduje, że nasza skóra z wiekiem wytwarza coraz mniejsze ilości kwasu hialuronowego i kolagenu, przez co staje się mniej jędrna, elastyczna i zmniejsza się jej prawidłowe napięcie. Zwiotczenie skóry oraz mięśni mimicznych w okolicy nad górną wargą i okolicy policzków prowadzi do powstania widocznej bruzdy nosowo wargowej, która jest linijnym zagłębianiem biegnącym od kącików skrzydełek nosa do kącików ust. Kwas hialuronowy jest podawany w tej okolicy w objętości od 0,5 ml do 1,5 ml preparatu na każdą bruzdę nosowo-wargową, w zależności od jej wielkości i głębokości. Po zakończeniu iniekcji preparat lekarz rozmasowując okolice powoduje odpowiednie ułożenie preparatu. Już bezpośrednio po zabiegu zagłębienie, jakie tworzy bruzda nosowo-wargowa ulega spłyceniu. Mniej widoczny jest cień, jaki tworzy fałd nosowo-wargowy. Kwas hialuronowy stopniowo zwiększa swoją objętość wiążąc wodę w danej okolicy, przez co powoduje wypełnienie bruzdy nosowo wargowej nadając twarzy naturalny i odmłodzony wygląd. Ostatecznie efekt polega na spłyceniu bruzd oraz zagęszczeniu i ujędrnieniu skóry w obszarze poddanym terapii.

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie – głównie występuje w naszej skórze. Kwas hialuronowy wiążę w skórze wodę i odpowiada za właściwe nawilżenie skóry. Wraz z wiekiem zawartość kwasu hialuronowego ulega zmniejszeniu, co może objawiać się powstawaniem zmarszczek i utratą jędrności. Jego niedobór możemy uzupełnić poprzez zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym. Podanie kwasu hialuronowego powoduje widoczną poprawę procesu wiązania wody, czego efektem jest poprawa objętości i wypełnienia skóry w okolicach, które uległy zwiotczeniu.

Obecnie stosowane są 2 główne rodzaje kwasu hialuronowego – usieciowany i nieusieciowany. Kwas hialuronowy nieusieciowany jest podawany podczas mezoterapii celem nawilżenia. Kwas hialuronowy usieciowany stosowany jest jako wypełniacz. Czas utrzymywania się efektu związany jest ze stopniem usieciowania kwasu, jak również indywidualnym predyspozycjami. Im kwas bardziej usieciowany, tym dłużej utrzymuje się w skórze, zapewniając oczekiwany efekt. Wypełniacze z kwasem hialuronowym utrzymują się średnio od 9 do nawet 18 miesięcy. Kwas hialuronowy najczęściej stosowany jest w okolicach twarzy a w szczególności policzków, ust i bruzd nosowo-wargowych, lecz znajduje zastosowanie również w innych okolicach ciała.

Dzięki zabiegom z kwasem hialuronowym skóra odzyskuje pełnie blasku i witalność. Bruzdy i zmarszczki ulegają widocznemu spłyceniu, a twarz staje się odmłodzona i zyskuje bardziej łagodny wyraz.

Każdy zabieg w naszej klinice poprzedzany jest wnikliwą konsultacją lekarską. Pozwala nam to na dobór najskuteczniejszej i bezpiecznej metody, która będzie indywidualnie dostosowana do potrzeb pacjenta.

Następnie lekarz znieczula okolicę poddawaną leczeniu poprzez nałożenie kremu o działaniu znieczulającym. Sam zabieg polega na wstrzyknięciu w głąb naskórka w miejscu potrzebującym odnowy, preparatu z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy ma postać elastycznego, plastycznego żelu, który uzupełnia miejsca, w których pojawiły się zmarszczki czy bruzdy lub brakuje objętości. Kwas hialuronowy podawany jest mikrokaniulą. Mikrokaniula jest tępo zakończoną igłą, ślizgającą się w tkance, dzięki czemu ogranicza do minimum ryzyko uszkodzenia tkanek i naczyń krwionośnych. Kwas hialuronowy może być podawany na kilka różnych sposobów – liniowo wzdłuż linii zmarszczki, w formie depozytów, które wypełniają zapadniętą tkankę, a także jako nici hialuronowe mające na celu napięcie i lifting skóry. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych czynności.

Zabieg nie jest bolesny. Przed rozpoczęciem podawania kwasu hialuronowego lekarz znieczula okolicę skóry poddawaną leczeniu. Najczęściej stosowany jest preparat w formie kremu o działaniu znieczulającym.

Zabieg trwa zwykle od 30 do 90 minut. Czas trwania zabiegu zależy między innymi od ilości okolic, w które podawany jest kwas hialuronowy.

Najczęściej od 9 do 12 miesięcy, a często nawet do 18 miesięcy. Czas przez jaki utrzymuje się pożądany efekt zależy od kilku czynników. Kwas hialuronowy jest substancją, która występuje naturalnie w naszym organizmie i ulega stopniowej eliminacji. Istotną rolę odgrywa dobór odpowiedniego preparatu, wypełniana okolica, czynniki genetyczne, a także dieta i styl życia.

  • Likwidacja zmarszczek
  • Modelowanie owalu twarzy (wolumetria)
  • Odmładzanie okolic oczu
  • Powiększanie i modelowanie ust
  • Unoszenie brwi
  • Korekta nosa

Podsumowanie

Cena800 zł / 1 ml
Czas zabiegu30-60 min
ZnieczulenieTak (miejscowe)
Zdolność do pracyTak
Sugerowana seria1 Zabieg
Czas utrzymywania efektów12-18 msc